Magie místa - duchové prostoru

Naše obydlí i jiné prostory jsou nasáklé magií, kdo umí s magií místa pracovat a ovlivňovat duchy prostoru, dobře se mu bude žít.

Genius loci - duch místa

černá magie

Genius loci, nebo-li duch místa je duchovním odrazem daného prostoru. Uvedené označení pochází z řečtiny a pojmenovává bůžka, entitu nebo energii, která se váže k domu, zahradě, podniku nebo jiným pozemkům. Nemusí se jednat o bytost v pravém slova smyslu, ale vystihuje spíše specifickou atmosféru která je typická pro dané místo

 

Dobří a zlí duchové místa

Duchové předků a dobří duchové

Genia loci můžeme rozlišovat také podle toho, jak je jeho energie přátelská k člověku. Prostory spjaté s dobrými duchy (např. duchy předků) jsou považovány za silová místa, která mohou přinášet ochranu a požehnání živým obyvatelům. Velmi důležité je, jaký vztah k zemřelým předkům daný člověk má a jestli duchové jsou smíření s živými obyvateli. Pozná se to vcelku snadně, buď se na místě cítím dobře, nebo ne. Jestliže cítíme energetickou nepohodu, je vhodné to řešit. 

 

černá magie

Energeticky znečištěná místa

Opakem dobrých míst, která jsou obývána dobrými duchy existují také energeticky znečištěná místa ve kterých bytují temné síly. K energetickému znečištění může dojít např. vraždou, sebevraždou, dlouhodobou nepohodou předchozích obyvatel - hádkami, strachem, týráním a celkově špatnou historií. 

Jaký je tedy rozdíl mezi Geniem loci a energeticky znečištěným místem? Genia loci vnímejme jako jedinečnou a stabilní energii prostoru, která je neutrální nebo spíše pozitiv

Energeticky znečištěné místo je obýváno převážně bytostmi, které člověku přirozeně nechtějí přinášet dobro - když vznikly z negativních emocí předchozích obyvatel. Energeticky znečištěné místo do sebe otisklo zlo, které na duchovní rovině žije svým životem. 

 

Stabilní magická energie místa - paměť místa

Běžně se stává, že v určitých prostorách se daří např. pouze typickému druhu podnikání. Jako příklad bych uvedla podniky, hospůdky či obchody, které lidi přitahují svou atmosférou, nemusí zde být kvalitní jídlo, či příjemná obsluha, ale je to místo kde se cítíte příjemně a rádi se sem vracíte. 

Opačným případem pozitivního Genia loci jsou místa, která Vás odpuzují, aniž byste k tomu měli důvod. Už jen myšlenka návštěvy takového místa ve vás vzbuzuje nelibost. 

 

Mám osobní zkušenost s případem, kdy majitelka kavárny pocítila potížemi způsobené Geniem loci. Provozovala kavárnu v historické budově a  nedařilo se ké po finanční stránce - zákazníci místo obcházeli, ačkoliv měla dobrý podnik na frekventovaném místě.

Jakmile se ale konala v její kavárně výstava, autorské čtení či podobná akce kulturního zaměření, velmi často se setkávala s vysokou návštěvností, která je spíše typická pro galerie. Když jsme pátrali hlouběji v minulosti, tato budova nikdy nebyla určena ke komerční činnosti, ale právě ve většině případů k umělecké či duchovní...

 

 

černá magieCo si počít, když místo, které obýváme, si žije svým životem bez ohledu na aktivity obyvatel?

Dle mého názoru nemá úplně smysl vyhánět „duchovní atmosféru“ prostoru, je vhodnější ji přetvořit. Jestliže se ovšem rozhodneme k takovému kroku, změně magické energie, nabízí se nám dvě možnosti - naklonit si duchy místa na svoji stranu, aby se z nich stali naši ochránci, nebo je vyhnat.

Oba dva případy by měl dělat profesionál v oblasti magie, v opačném případě může dojít nevhodným zásahem ke zhoršení situace

 

Magická očista - spřátelení duchů

Pozitivní konání zahrnuje „spřátelení“ se s energií místa. Děje se to často formou obětin (např. nějaká potravina např. cukr, chléb, kuřidla, která se používají k uctívání, nebo květiny, svíčky, pálenka apod.) Obětina by měla být nejlepší možný kousek, v žádném případě ne zbytky, či to co už se nám nehodí. Oběť by s sebou měla přinášet záměr, modlitbu či prosbu. Cílem tohoto konání je "stvořit" pomocné duchy z přirozených energií, které v bytě přebývají. Uvedeným konáním "nepřítele" nakloníte na svoji stranu a stane se vaším přítelem. 

 

Magická očista - vyhnání duchů, exorcismus

Ofenzivní konání zahrnuje „vyhnání či oslabení“ přirozené energie místa. Doporučuji postupovat od slabších k silnějším technikám magické očisty. Při mírnějších technikách jako jsou mantry, zvonění na magický zvon, imaginací světla apod. můžeme dojít k poznání, že není potřeba kompletně přetvářet celý prostor, ale spíše vymezit vlastní prostor, který chcete přetvořit a zbytek nechat být pro magické obyvatele. Silné techniky očisty zahrnují kompletní očistu, nejčastěji opakovanou, s cílem úplně zničit a zahnat síly.

Jestliže nemáme důvod dělat zásadní změny s energií prostoru, tak nedělejme. Z místa, které má svou atmosféru, bychom vytvořili ploché sterilní prostředí.

 

 

Jestliže se na některém místě cítítme nepohodlně, může to být také způsobeno Geopatogenními zónami.

Dalším faktorem, který může posilovat negetivní energii místa je Prokletí místa (více typů duchovního znečištění).

Jak provádím harnonizaci magických energií prostoru?

 


 

Potřebujete moji pomoc, nebo radu? Neváhejte mě nezávazně kontaktovat

Vaše Svetava

vaše ohlasyKurzyčlánky o magii
Škola Magievěštěnímagické službykontaktyDuchovní pomoc - magie

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout