Na co si dát pozor při výběru čarodějnice

Jaké nebezpečí se skrývá ve využívání pomoci magie. Jaké hrozby a zároveň požehnání může využívání magie přinést? Magické služby, zasvěcení do energetických (magických) systémů a zázračné magické předměty získané od šarlatánů mohou přinést více škody nežli užitku. 

magické služby - magie

Od počátku věků existovali lidé, kteří jiným nabízeli určitý druh magických služeb - ať už šlo o šamany, čaroděje nebo léčitele. Ve středověku byli lidé silně oddaní křesťanské věrouce, ale když měli praktický problém, šli za čarodějnicí. 

Dnes je to vlastně podobné: když selže moderní medicína, uchyluje se spousta lidí k léčitelům, v krizových situacích chodí ke kartářkám atd.

Podle mého názoru jde o přirozený a někdy i rozumný postup: když člověk nemá s magií zkušenosti, měl by zajít za někým, kdo pro něj tyto služby vykoná. Na co si dát při využívání magie pozor?

 

 

Jaké negativní situace mohou nastat při magických službách

1.) Člověk si zaplatí rituál, který je úspěšný. Klient dosáhne svého, nicméně pak si uvědomí, že to co si objednal vlastně nechce. Tato situace nenastává příliš často: v magii nemá takový záměr většinou naději na dlouhodobé trvání. (Více o tom Kdy magické služby (ne)pomohou)

2.) Člověk si zaplatí rituál, ale nedostaví se žádný efekt. Nemusí to být nutně vina čaroděje: někdy neúčinnost rituálu může znamenat, že je potřeba k řešení problému použít jinou cestu.

3.) Člověk si zaplatí rituál, ale po jeho provedení dojde ke zhoršení problému či se objeví jiné nežádoucí důsledky. Tomu lze předejít jedině tím, že si pečlivě vybíráme, od koho si necháme kouzla provést: věnujeme čas a energii výběru, osobnímu setkáním s tímto člověkem atd. Hodně lidí dnes na internetu nabízí magické služby neseriózně, takže se pak může stát, že spíš uškodí, než pomůžou.

V mé magické praxi to funguje tak, že se snažím všem výše uvedeným hrozbám předcházet: konzultací s klientem, důsledným nacítěním sitace, zhodnocením úspěchu rituálu pohledem do tarotových karet a především sestavením individuálního magického rituálu dle záměru klienta. (Více o tom Jak provádím magické služby)

Pokud se člověk bez zkušeností s magií rozhodne vzít "magii do svých rukou" - provést kouzlo, hrozí, že bude mít jiný účinek, než jaký čekal. Ani pokud ho provede podle knihy, koupí si ingredience atd., nemusí být z různých důvodů úspěšný. Magickou hrozbou je, že nevhodným magickým rituálem může dosáhnout opaku. Opět platí, že je nutné přemýšlet nad tím, co děláme, a použít selský rozum. (Více o Nebezpečí magie - proč existují čarodějnice)

 

 

Zasvěcení do magických (energetických) systémů 

Tento odstavec je určený všem, kteří se plánují nechat zasvětit do různých magických systémů, v očekávání toho, že zasvěcení vyřeší jejich problémy:

magické služby - magie

Ne každý nabízený nabízený duchovní směr, zasvěcení do léčitelských nebo magických energií, bude člověku přinášet jen dobré. Boužel z mé praxe mám zkušenosti, že experimentování ze strany klietnů s různými zasvěceními, účastnění se ezo víkendů, kontaktování se se "zázračnou" energií, může člověku napáchat v životě větší potíže než doposud měl!

Je dobré být obezřetný, do jakého systému se necháme zasvětit (např. Reiki, Shambala 1024, Ra Sheeba, archandělské energie apod.), jelikož často nová převratná energetická metoda může být časovanou bombou zabalenou v lesklém obalu.

 

To, že někdo nabízí andělské zasvěcení, to ještě neznamená, že nám bude zprostředkována pouze pozitivní energie, natož od andělů...  

 

Samotný energetický systém nebo mistr mohou také na žácích parazitovat, nejen finančně, ale především energeticky! Zasvěcením se otevíráme novému, proto je potřeba vědět, co stojí na druhé straně. 

Sama mám velmi dobrou zkušenost třeba s tradičním Reiki (západní styl, který vychází z učení Dr. Usuiho), ale když vidím nabídky na stovky možných zasvěcení v neustále vznikajících pseudosystémech, tak se mi hrůzou ježí vlasy na hlavě.

Hlavním poselstvím tohoto článku je, že je důležité zjistit předem dostatek informací o tom, čemu se chci věnovat, nebo s čím chci přijít do kontaktu. Je nutno brát v potaz kontext vzniku i působení daného magického systému. (Více o tom, proč andělé nejsou naivní roztomilé bytosti?..)

 

Pozor na magické předměty - talismany  

Stejné nebezpečí hrozí podobně jako při zasvěcení do energetických a magických systému i s nevhodně užívanými talismany nebo neprozřetelně získanými magickými předměty, kterými se někteří lidé obklopují:

 

Příklad z magické praxe: 

Setkala jsem se s případem lidí, kterým se výrazně nedařilo, a začali se ve své domácnosti obklopovat magickými artefakty (v domění, že vyřeší jejich potíže). Už první kontraproduktivní skutečností byl fakt, že artefakty hromadili a používali v místnostech, ve kterých trávili většinu svého času, takže docházelo k negativnímu kontaktu s enegií běžného dne a posvátných předmětů.

Některé artefakty, z magického pohledu byly neúčinné úplně, ale několik jich mělo hodně silný duchovní vliv. Docházelo ke kombinaci předmětů napříč směry a učeními: Šalamounovy pantakly z židovské mystiky, kouzelné energetické obrazce, automatická kresba od léčitele, posvěcené předměty z kostela, hřbitovní svíci (kterou zapalovali, protože se snažili komunikovat se zemřelým synem), panenku Marii, buddhistické sošky, kouzelné svíčky, kamínky a krystaly, mandaly, soška a obrázek hinduistického boha Ganeshe, lapač snů atd.

Problém nebyl v tom, že by předměty samy měly negativní polaritu, ale nevhodným využitím, kombinací a záměrem vytvářely peklo na zemi. Sám o sobě mohl mít Šalamounův pantakl dobré účinky třeba na finanční situaci, ale není možné ho nahodile kombinovat s jinými symboly, které můžou jít v působení proti němu.

magické služby - magie

Využívat magických předmětů je dobré, jelikož se jedná o osvědčené pomocníky a mocné nástroje, které mohou obohatit náš život, ale je důležité o nich přemýšlet a používat je s mírou (což je obecně v duchovním světě je hodně důležité). Co je dobré vědět o talismanech?

 

 

3 základní magické pravdy - předejte problémům a ušetříte své peníze

 

Využívejte magických služeb od profesionálů

1. ) Využívejte magických služeb od profesionálů, nenaleťte šarlatánům nebo záludným cikánkám, kteří vás mohou finančně, ale i energeticky poškodit. Nenechte se napálit líbivými řečičkami o 100% účinnosti magie, ani vymyšlenými příhodami o tajném učení. Dejte si pozor na lidi, kteří se vydávají za zasvěcence - pseudo šamany ze Sibiře nebo Amazonie slibující zázraky za tučnou finanční částku, nebo nevěřte Haitským vúdú zaklínačům s líbivými weby. Věnujte čas výběru, toho, kdo vám má magicky pomoci a přemýšlejte nad tím, jestli to co nabízí a kolik si za to účtuje je adekvátní!

Dejte si pozor na zasvěcení slibující zázrak

2.) Dejte si pozor na zasvěcení slibující zázrak - uzdravení, vyřešení vztahových potíží, zbavení se dluhů apod. Prostudujte si, jestli energetický systém nebo metoda má nějakou duchovní tradici, nebo se jedná jen o marketingový tah vychytralého podvodníka. Přemýšlejte nad tím, co od zasvěcení očekáváte a jestli se ztotožňujete s uvedeným magickým systémem. 

Užívání magických talismanů s rozvahou

3.) Kupujte si magické talismany a předměty s rozvahou, investujte raději do jednoho opravdového magického talismanu nebo předmětu. Vyhněte se seriově vyrábným šuntům, slibující zázraky. Neobklopujte se magickými předměty, kterým nerozumíte, jak působí a odkud pochází jejich duchovní tradice.

 


 

V případě dotazů nebo v případě žádosti o pomoc mě neváhejte nezávazně kontaktovat

Vaše Jana 

 

 

vaše ohlasyKurzyčlánky o magii
Škola Magievěštěnímagické službykontaktyDuchovní pomoc - magie

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout