Zpětný odraz v magii a prevence

Proč se nám někdy stane něco, co jsme přáli druhému... V dobrém i špatném...

magické služby - magie

 

Zpětný odraz v magii

V laické představě je zakořeněno, že když někdo provozuje kouzlo k vlastnímu prospěchu, vrátí se mu to negativně. Tak to však není. Principem zpětného odrazu je, že energie směrovaná za konkrétním účelem nedoputuje k cíli, a energie se proto vrátí k původci.

Důvodem zpětného odrazu může být provádění rituálu, o němž člověk pochybuje nebo nemá zkoncentrovanou vůli.

Někdy kouzlo nebo zlá myšlenka nemůže dosáhnout na člověka, který má okolo sebe silné ochrany.

Častým důvodem můžou být výčitky svědomí: člověk se odhodlá k útoku vůči někomu, kdo ho naštval, ale nemá na to žaludek a jeho psychika je připravená na trest.

Někteří odborníci říkají, že tento důvod je pouze záležitostí západních mágů: zatímco v šamanismu nebo voodoo žádá mág duchy o službu (ať už je to destruktivní účel, či třeba léčení) a zodpovědnost tudíž přechází na ducha, v západní magii je autoritou čaroděj a na něm také leží zodpovědnost za jeho činy.

 

Projevy magického odrazu může být třeba pociťovaná nerovnováha, nevolnost, bolest hlavy, nečekaná zranění nebo projevy prokletí. Obecně platí, že se nám vrátí, co jsme vyslali. Tento princip může zafungovat i v případě, kdy jsme žádný rituál neprováděli, ale vyslali jsme silnu myšlenku, která nebyla správně zaměřena.

 

Jak se bránit: Vždy je důležité rozmyslet si, jaký rituál a jakou formou provádíme. U pozitivního ladění (např. požehnání...) nemají následky v případě nezdaru negativní formu, jako třeba u černé magie, kdy může dojít ke zranění nebo způsobení problémů. Stejně tak je potřeba zvážit, na koho působíme.  Například při odeklínání si nechceme poslat kletbu na sebe, takže pracujeme v ochranném prostřední (magický kruh, svaté symboly, umocnit dobrou polaritou).

Pro návrat do rovnováhy doporučuji dát si od magie chvíli pauzu. Můžeme provést očistné rituály, použít kuřidlo nebo modlitby. Kromě toho je ale účinné vyhýbat se rizikovým místům (temným lesům, samotě) a chodit mezi lidi, stýkat se s přáteli a vyhledávat pozitivní emoce, jíst sladké a nahřívat si solar plexus. Prostě natáhnout si pozitiva zpět do života.

 

 

Čarodějná lahev jako prevence

Čarodějná lahev je technika zabraňující lehčím formám magických zranění: funguje jako prevence, zpětně (tedy když už např. jsme prokletí) fungovat nebude.

Postup: Vezmeme si uzavíratelnou, nejlépe plastovou (nerozbitnou) lahev a dáme do ní vlastní moč. Tradičně do ní čarodějnice přidávaly menstruační krev a čarodějové sperma, případně lze přidat kapky krve, ale moč bude stačit... Lahev pak bude reprezentovat životní sílu a energii. Dále se naplní ostrými předměty, jako je sklo, hřebíky, žiletky atd. Lahev se zašroubuje a zakope na odlehlém místě (hodně hlubokou kvůli mrazu), nebo je možné schovat ji někde v domě, kde se jí nic nestane.

Čarodějná lahev je preventivní obranou proti silám, které by nás chtěly sužovat: proti prokletí, uhranutí... Čaroděj okolo sebe většinou má přirozené obrany vytvořené výcvikem, talismany atd., a lahev reprezentuje složku jeho energie, je astrálním nosičem. V duchovním světě proto útok zasáhne lahev, která je však plná ostrých předmětů: energie se proto vrátí zpět k původci.

 

Máte-li pocit, že vaše duchovní potíže nezvládnete? Neváhejte se ozvat, ráda Vám pomohu.

Vaše svetava

vaše ohlasyKurzyčlánky o magii
Škola Magievěštěnímagické službykontaktyDuchovní pomoc - magie

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout