Nebezpečí magie - proč existují čarodějnice...

Magie je od toho, aby byla provozovaná, ale čarodějnicemi...

 

Magickou praxí může být vědomá práce pomocí rituálů a složitých kouzel, ale i sebemenší přání podepřené silnou vůlí a vybroušenou imaginací může vést k provozování magie, aniž by o tom člověk věděl. Podíváme se nyní na některá úskalí, s nimiž se můžeme setkat.

 

Magie bez vědomí

Nebezpečí magie - magické služby - magieJe dobré dát si pozor na to, co si přejeme, do čeho vkládáme duchovní sílu. Představy podložené silnými emocemi se mohou realizovat: také proto se často stane to, čeho se bojíme.

Také konflikt s někým může uvolnit síly, které blokují naše směřování, a můžeme proti němu směřovat negativní energii, jako kdybychom použili magii.

 

Nevědomá magická praxe

Spousta lidí se pohybuje na velmi nízké magické úrovni: nevěnují magii moc energie, ale občas použijí některé techniky. Dnes jsou populární různé duchovní směry, které můžeme souhrnně označit jako New Age (lidé třeba komunikují s vílami, pracují se svíčkami, talismany, ale na „opravdovou“ magii by nesáhli).

Ve většině případů jim záměr nevyjde, ale někdy třeba ano. Následky však mohou být i jiné, než v jaké doufali, jak si můžete přečíst v následujícím příběhu.

 

Případ z praxe: Oslovila mě paní s tím, že se jí celkově nedaří, ať už vztahově nebo finančně. Věří magii a občas provádí andělské rituály. Někdo jí poradil koupit si hoodoo svíčku.

Svíčky jsou jako instantní kouzla – můžete narazit na hoodoo svíčky, váčky atd., vyrobené čarodějnicemi. Paní si koupila svíčku s názvem Nový začátek: její život nefunguje, tak proč by tu svíčku nezapálila? Navíc k tomu dělá andělské rituály, tak co by se mohlo stát...

Druhý den k ní přišel majitel bytu, ať se okamžitě odstěhuje, že je s bytem nějaký problém. Došlo ke konfliktu a ona se opravdu musela odstěhovat, během týdne se jí zhroutil celý řád a opravdu musela změnit způsob života. Dostala nový začátek, jenomže nevěděla, co chce, a tímto vlastně prohloubila své problémy: hoodoo svíčka udělala svoji práci, ale paní na to nebyla připravená.

 

Člověk musí něco vědět o magii, kterou používá, a být obezřetný. Zrovna hoodoo a podobná instantní kouzla jsou podle mě dost nebezpečné, dotěrnost duchů hoodoo je na hranici s vampirismem a v našich končinách nám všechna rizika ani nejsou známá...

 

I mistr čaroděj se někdy utne...

magické služby - magieI při provozování magie lidmi, kteří již jsou na vyšší úrovni, může dojít ke komplikacím. Rituál se nemusí povést, a to z různých důvodů: síly blokují naše působení, jsme fyzicky nebo psychicky unavení, provádíme něco, co sami nechceme.

Následnými projevy může být dezintegrace osobnosti, návaly hněvu a euforie, obecně vychýlené běžné prožívání a disharmonie energií.

Příznaky většinou časem odezní, když dodržujeme jednoduchá doporučení vyplývající z toho, že jsou v nás provázané duchovní, psychická a fyzická stránka: soustředíme se na rovnováhu ve zbývajících dimenzích a vyrovná se i duchovní stránka.

Dobré  je proto pořádně spát, dodržovat životosprávu, neutápět se v obavách, chodit na sluníčko, nepochybovat o sobě a o tom, jestli teď na nás sedí temné síly, prostě se odpoutat od problému. Můžeme také provést očistný rituál.


Závěrem bych chtěla poznamenat, že magie je velkým darem, který umožní působit na sebe a své okolí jinak, efektivně. Magické nauky představují velký potenciál k rozvoji a ke zlepšení vlastní situace.

V opačném případě, chyby a neprozíravá magická praxe se také projeví a každý kdo chce magicky pracovat s tím musí počítat… Není náhoda, že v minulosti byli šamani, čarodějnice a zaříkávači povoláním na plný úvazek. Je lepší se obrátit na někoho, kdo ovládá čarodějné umění, než si neprozíravým magickým „pokusem“ uškodit.

 

Vaše Svetava

 
vaše ohlasyKurzyčlánky o magii
Škola Magievěštěnímagické službykontaktyDuchovní pomoc - magie

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout