Techniky milostné magie - černá a bílá magie lásky

Technik milostné magie, založených na různých principech a zdrojích energií, existuje celá řada. Pojďme se podívat na některé způsoby, které se používaly a používají k dosažení jedněch z nejuniverzálnějších lidských cílů.

http://pre03.deviantart.net/f0ff/th/pre/i/2010/119/0/b/magic_of_eternal_love_by_deviazionista.jpg

 

V minulosti jsem tu psala o různých zdrojích magice lásky, nicméně teď si povíme něco o konkrétních technikách.

Magie lásky je tradičně spojená s kultem ženy a s ženskou energií. Kouzla lásky většinou vyhledávají ženy: chtějí k sobě přitáhnout partnera, nebo si ho naopak udržet, zabránit nevěře, vyvolat u muže lásku. Muži v magii spíš hledali podporu v sexuální oblasti: třeba ve starých grimoárech najdeme formule, jak přimět ženu, aby tančila nahá na stole.

 

Pohanská magie

Předkřesťanská a pohanská magie používaly modlitby a úlitby k božstvům, které jsou zasvěceny těmto účelům: ve starém Řecku to byla bohyně Afrodité, v Římě Venuše. Pohanská božstva měla posilovat sílu a krásu ženy, podporovat lásku apod. Kromě energie Venuše se také používala energie Měsíce, Luny, který je spojen s menstruačním cyklem: rituály spojené s tímto kultem jsou však dost složité. 

 

Středověká magie

Ve středověké magii byly oblíbené různé rituály, které můžeme najít v grimoárech. Jde o návody typu: „Na Velký pátek běž na místo, kde se scházejí tři cesty, vylez na černou kobylu a ve chvíli, kdy uslyšíš kokrhání kohouta, jí vytrhni tři chlupy z levé nohy.“ Tyto rituály byly vysoce náročné a mohly mít určitý efekt, ale z dnešního pohledu působí spíš úsměvně. Oblíbená byla tehdy také práce se svíčkami: už při výrobě svíčky se do ní přilívaly oleje a docházelo k zaříkávání. Svíčka se pak pálila za účelem, aby nás ten člověk miloval nebo abychom si ho přivolali.

 

Přírodní techniky 

Čarodějnictví používalo přírodní prostředky, jako jsou jablíčka, byliny a vykuřovadla, která mohly být zasvěceny konkrétním božstvům nebo jinak korespondovat se záměrem. Byliny apod. se pak přidávaly třeba do jídla, ovšem často ve spojení s afrodisiaky, takže je otázkou, do jaké míry působila právě magie a do jaké tyto afrodiziakální látky. Techniky lidové magie používají třeba sílu růže nebo jiných rostlin korespondujících s láskou: vytvářejí se např. balíčky z rostlin trhaných za úplňku nebo o Svatojánské noci, zaříkávají se formulemi a nosí se u sebe.

 

Očarování voltem

Tato technika je spojená s černou magií, používá se například ve vúdú. Je potřeba také říct, že skrze voltickou magii můžeme i léčit. Vytvoří se panenka, například z vosku doplněného o určité byliny, a do materiálu se přidá část z člověka, který nás má milovat: jeho vlasy, nehty apod. (Více o černé magii i vúdú se dozvíte zde.)

 

Démoni a entity

Klasickým magickým prostředkem pro dosahování nejrůznějších cílů je také používání temných sil bytostí, a milostné záměry nejsou výjimkou. Třeba Faustova Magia Naturalis et Innaturalis odkazuje k sedmému pekelnému knížeti Anaelovi, který dokáže dát dva lidi dohromady, pokud se správně vyvolá, což je poměrně složité. Práce s démony a dalšími entitami byla velmi rozšířená ve středověku, kdy je lidé využívali právě za účelem přivolání peněz nebo lásky.

 

Andělská magie

http://www.marshallmint.com/image/cache/data/Angels/PA306-200x200.jpg

Archanděl Anael (není totožný s faustovským duchem) je vládcem venušské sféry a je možné prosit ho v těchto záležitostech o pomoc. Je to jedna z bezpečnějších technik, které je možné použít. Nenechme se však mýlit, andělská magie, která je nám předkládána v dnešní době je ve většině případů spíše komerčním new age bludem, než nějakou seriózní literaturou.

Současné andělské techniky jsou založeny na principu pozitivního myšlení, než práci s anděli. K tomu bych ještě dodal, že ne každý anděl páchá dobro, které očekáváme. Např. Deset ran egyptských - pobití všech prvorozených...

 

Elementár

Mentální živel nebo energii můžeme zhustit do určité podoby, přiřadit jí účel a pojmenovat - vytvoříme tím služebného ducha neboli elementára, který obsahuje energii konkrétního živlu. Například pokud zhustíme živel ohně, který koresponduje s vášní, můžeme tím ovlivnit, aby k nám byl určitý člověk přitahován. Tuto techniku mentální magie je však nutné často opakovat: elementára je nutné udržovat při životě různými oběťmi, svíčkami apod., aby se jeho energie nevyčerpala.

 

Pantakly

Oblíbenou technikou je vytváření pantaklů. Je možné vytvořit venušské pantakly lásky, opatřené žalmy z Bible a symboly vztahujícími se k účelu (symboly lásky). Výroba pantaklu je poměrně složitá, je potřeba použít odpovídající materiál (většinou pergamen), provést rituály a správně ho nabít. Pantakly pak mohou působit třeba k přivolání ideálního partnera.

 

Magické talismany

Další tradiční technikou jsou magické talismany, které v sobě slučují věci korespondující s naší záležitostí, v tomto případě s energií Venuše: třeba skořici, zelenou barvu nebo měď. Tyto věci se dají se do roztoku nebo třeba pytlíčku a nosíme je u sebe.

 

Uzlíková magie

Tato magie používá svazování věcí: například posvětíme stuhu a představujeme si, jak svazujeme partnera a máme ho ve své moci. Tyto techniky jsou velmi rozšířené a používány napříč celým spektrem magie a náboženství. Např. svazování rukou novomanželů.

 

Magie lásky a černá magie

Černá magie je vše, co působí na druhého člověka bez jeho vědomí: v tomto ohledu jsou hranice mezi magií lásky a černou magií velmi tenké. Špatně provedené kouzlo lásky může napáchat více škody, než užitku. Proto doporučuji vždy nad daným záměrem přemýšlet. 

Osobně nepoužívám techniky, které by se snažily přimět člověka, aby někoho miloval: žádná láska nevznikne najednou a z ničeho. Je však možné posílit již existující vztah, dodat milostnou energii, odstranit nepříjemnosti apod. Násilnou formu však nepoužívám -  nakonec, ona ani dlouhodobě nefunguje. Někdy nemá smysl zachraňovat něco, co nemá pevné základy, a je potřeba zjistit, co je pro toho člověka opravdu dobré.

Při realizování milostné magie je důležité, aby člověk svému záměru opravdu věřil: čím víc tomu věří, tím víc se to stává pravdou. Obvykle také potřebuji alespoň fotku člověka, na kterého mám působit, abych měl představu, na koho posílám energii. Samozřejmě se může stát, že magie nebude působit: člověk může být silný a odolný vůči takovému vlivu, nebo takovéto působení prostě není smysluplné. (Přečtěte si, kdy má cenu použít magii a jaká jsou úskalí.)

Vaše Jana


 

Chcete vyřešit problémy ve vztahu? Kontaktujte mě.

 

 

vaše ohlasyKurzyčlánky o magii
Škola Magievěštěnímagické službykontaktyDuchovní pomoc - magie

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout