O prokletí místa a duchovní očistě (vymítání)

Prokletí či posednutí místa je problém, se kterým se lidé setkávají již od staré Babylónie a Sumeru. Jak poznáme, že je náš dům opravdu prokletý či posedlý, a jaké mohou být příčiny? A jak se bránit?

Typy duchovního znečištění

Problémů, které mohou v našem domě být, je více. Pojďme si na úvod shrnout několik typických druhů, se kterými se setkáváme.

Za prvé, dům může být nasáklý energií lidí a jejich dlouholetých činností: dům, ve kterém se dlouhá léta pěstovalo umění, se nebude příliš hodit na provozování obchodu, i když naopak bude vhodný k uměleckým. Stejně tak dům, ve kterém bylo veřejné místo (jako např. radnice), se nebude příliš hodit k bydlení. Negativnější, ale podobný případ představuje dům poznamenaný např. týráním nebo vraždou.

Za druhé, dům může být znečištěn přímo negativním magickým nábojem: třeba když v něm došlo ke krvavé oběti. V tomto případě se následků zbavuje obtížně, je nutná složitější očista.

Za třetí, místo může být poškozeno cíleně, typicky kletbou.  Kletba funguje na principu negativních emocí, které se otisknou na místo: typicky je to třeba případ čarodějnických procesů, během nichž čarodějnice prokleje město. Dnes se může jednat třeba o propuštěného zaměstnance nebo zhrzenou lásku.

Čtvrtý typ prokletí je vázán pouze na předměty, nikoliv na celé místo. Může jít o věci, které byly používány k rituálním účelům, předměty přinesené z hřbitova nebo kostela nebo dokonce prokleté objekty. Problém nastává, pokud tyto věci vydávají energii nekorespondující s naším bydlením (nebo jiným účelem, pro který místo používáme). Všechny předměty, u kterých nemáme jistotu o jejich energii, doporučuji nechat zkontrolovat nebo vyhodit.

V některých případech je také negativní energie vázaná přímo na člověka, nikoliv na místo. Démoni a živlové bytosti jsou příčinou těchto problémů vzácně, většinou ale nesouvisí s prostorem, ale právě s člověkem. Důvodem může být i to, že náboženské hranice jsou dnes velmi uvolněné a člověk může svojí vírou zlobit svá božstva. Občas se také stává, že se někdo dovolává božstev, o kterých se dočetl, že jsou dobrá, ale neumí s nimi pracovat: ty ho pak můžou vysávat. (O tom ale podrobněji jindy, v jiném článku.)

Je můj dům prokletý?

Je důležité uvědomit si, že prokletí nebo posednutí místa a jevy s tím spojené nemusí cítit každý. Někteří lidé se můžou v takovém domě zdržovat, aniž by si něčeho všimli. Jiní lidé jsou naopak senzitivní, mají slabší ochranný obal a více si uvědomují vnější podněty: projevuje se to např. únavou, viděním a cítěním zvláštních, nepochopitelných věcí.

Naopak často se stává, že naše problémy nejsou způsobené žádným magickým vlivem, i když se nám to tak může jevit. Někdy jsou to prostě jen naše neúspěchy nebo psychické problémy, které nemají jinou příčinu.

Proto je potřeba nechat si problém diagnostikovat někým, kdo má magické zkušenosti a umí s těmito věcmi zacházet. Nejen že za našimi problémy nemusí být magické prokletí, dokonce můžeme nešikovným postupem vyhnat i dobré síly vázané na náš dům. Někdy v naší blízkosti žijí duchové předků nebo bytosti chránící náš rod, dům může být plný pozitivní energie nebo třeba posvěcený: zbytečným očišťováním bychom vyhnali i tyto dobré bytosti a energie a dům by zůstal úplně sterilní.

Očišťování, vymítání

Tradiční možností je vysvěcení domu, např. katolickým knězem. Ne vždy se však dostaví trvalý efekt: pomůže spíš u lehkých poznamenání místa. Samozřejmě záleží také na tom, jak kompetentní konkrétní kněz je a kolik snahy do procesu vloží.

Někteří lidé se snaží provést očistu sami, ale před tím bych rád varoval. Měli bychom si uvědomit, že rituální předměty jsou jen věci a magické formule zase jen říkanky, pokud nevíme, jak s nimi správně pracovat. Očistu by měl provádět člověk, který za sebou má patřičný duchovní vývoj: musí do procesu vkládat správné emoce, mít jasný cíl, umět pracovat s vyššími bytostmi. Můžu uvést případ manželů, které potkávaly negativní věci, které však nesouvisely s prokletím. Nakoupili si talismany, kameny, andílky a sošky napříč náboženskými směry, pak ještě sehnali na internetu magické pantakly, také měli věci ze hřbitova a z kostela a energetické obrázky od léčitelů. Tyto předměty jsou samy o sobě, pokud jsou správně nabity, samozřejmě pozitivní. Když jsou však zkombinovány v malém prostoru, vytváří disharmonii a dostaví se opačný než zamýšlený efekt: manželé se hádali, nemohli spát, měli pocit něčí přítomnosti, chřadli. Mysleli si, že příčinou je nějaký duch, ale sami si vytvořili disharmonické prostředí. Řešením bylo všechny věci vyhodit a vyvětrat prostor. Člověk, který má s magií zkušenosti, by takovou chybu samozřejmě neměl udělat.

Vliv prostředí

Někdy se také stává, že dům má sám o sobě špatnou konstituci. Může být postaven proti ekologickým spádům krajiny, zasahovat do energetických zón nebo být postaven na místě, na nějž jsou vázaní duchové. Je proto potřeba respektovat prostor a prostředí.  Čínské feng-shui pracuje s ovlivňováním energií v domě pouhým uspořádáním a v některých případech je podobný zásah na místě. Vím o případě, kdy dům byl v pořádku, ale když přišly na návštěvu děti, byly vždy velmi unavené. Ukázalo se, že to způsobuje prostor, ve kterém se zdržovaly: šlo o průchod mezi pokoji, ještě naproti oknu, kde se stabilní energie neudržely. (K tomu byl v době přítomný starý a nemocný pán, který děti nevědomky vysával: další případ toho, že diagnostika problémů nebývá jednoduchá.

Pokud tedy máte nějaký problém s místem, které by mohlo být posedlé nebo prokleté, doporučuji obrátit se na někoho, kdo má s magickými záležitostmi zkušenosti a kdo si troufne zasáhnout. Správná diagnostika případu je velmi důležitá, stejně jako použití vhodných prostředků k odstranění problému; v opačném případě můžete ještě posílit negativní energie nebo naopak vyhnat pozitivně působící bytosti.

V případě jakýchkoliv dotazů k této problematice mě kontaktujte.

 

 

vaše ohlasyKurzyčlánky o magii
Škola Magievěštěnímagické službykontaktyDuchovní pomoc
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím