Aby magie fungovala

 

Magie je druhem služby, která může působit ve prospěch našich záležitostí a ovlivňovat naši situaci. Je však užitečné vědět, v jakém případě je dobré tuto službu využít, a kdy nám naopak nemusí nebo nemůže pomoct.

Magie - svět v zrcadle

Představme si dva světy, které se v sobě odráží jako v zrcadle: náš materiální svět a tzv. astrál, jakýsi svět idejí a příčiny....

magie - černá magie, bílá magie

Vše, co existuje v našem světě, je i v astrálu, a přes něj také ovlivňujeme náš svět. Když magickou aktivitou ovlivníme příčinu v astrálu, projeví se změna také v našem hmotném světě.

 

Odstranit překážku pomocí magie

Magie nejlépe působí na bezprostřední problémy a malé zádrhely, které se nám staví do cesty. Když dáváme do určitě oblasti svou energii a soustředíme se na ni, většinou se nám v ní i daří. Pokud nám však cosi začne stavět zábrany do cesty, je na místě použít magii k oslabení škodlivého vlivu.

Může to být případ vztahů, které mají solidní základ, ale něco je naruší - v takovém případě můžeme oslabit problém, posílit potenciál vztahu a nechat ho, aby se přirozeně vyrovnal.

 

Magie bez opory v materiálním světě

Opakem jsou situace, kdy se po magii žádá, aby vytvořila něco, co neexistuje, nebo působila ve prospěch něčeho, co si odporuje.  Častým příkladem může být snaha udržet vztah, ze kterého vyprchala láska a který chce jeden z partnerů udržet spíš ze zvyku. V takovém případě je otázka, jestli tento zásah přinese štěstí. Je samozřejmě možné krátkodobě vztah posílit, ale vliv nebude trvalý a v okamžiku, kdy přestaneme na vztah působit, znovu hrozí jeho rozpadnutí.

Dalším příkladem magického působení, které nemůže dosáhnout ideálního výsledku, je snaha o změnu, proti které působí aktivita samotného člověka. Může jít třeba o přání zlepšit své zdraví: magie může pozitivně působit a pomoct člověku, který se snaží udělat ve svém životě změnu. Pokud však klient není schopen sám změnit své chování a zdraví si očividně ničí (ať už stresem nebo třeba drogami), magie mu nepomůže. Magie v takovém případě opět zapůsobí jen krátkodobě, ale opravdovou změnu nezpůsobí.

 

Vědět, co od magie chceme

magie - černá magie, bílá magieZ těchto důvodů je proto dobré vědět, co přesně po magii chceme, jaká je příčina problému, který chceme odstranit, a jestli nám magie vůbec může pomoct.

Ukázat si to můžeme na magii lásky. Pokud chceme najít partnera jen proto, abychom nebyli sami, nebo pokud nám jde o přitáhnutí konkrétního člověka, magie nebude fungovat.

Stává se, že by magické působení bylo v rozporu s tím, co člověk chce a co je v jeho zájmu - například snaha ženy udržet vztah s násilnickým mužem.  Tyto rozpory mi ukážou karty a v takovém případě většinou odmítnu intervenovat.   

Dobrou metaforou pro to, jaké problémy magií můžeme léčit a jaké ne, je představa nemocného stromu. Pokud je strom uschlý a hrozí zlomením, můžeme ho magií podepřít - ale když magie přestane působit, strom se stejně zlomí. Pokud má však strom jen nalomenou větev, ale jeho kořeny jsou pevné, můžeme mu magií dodat živiny a pomoci mu k uzdravení.   


Potřebujete magickou pomoc? Kontaktujte mě.

Vaše Jana

 

vaše ohlasyKurzyčlánky o magii
Škola Magievěštěnímagické službykontaktyDuchovní pomoc - magie

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout