Magie lásky

Problémy s láskou - ať už s jejím přivoláním nebo udržením - jsou jednou z nejběžnějších domén, kterou se magie vždy zabývala.  Na milostné magii rozhodně není nic špatného, alespoň pokud je prováděna v souladu s řádem věcí.

Může magie pomoct s láskou?

Pro řešení milostných záležitostí existuje mnoho magických technik. Vyčarovat opravdovou lásku není možné: techniky milostné magie se proto pohybují na škále od snahy ovládnout a připoutat k sobě osobu, o kterou máme zájem, až po „pouhé“ obecné posilování energií lásky. Pojďme si nyní obecně představit rozdílné způsoby, které používají různé magické tradice a směry.

 

Kouzla lásky - černá magie

Praktiky černé magie, například z karibské oblasti, jsou jedním z extrémních přístupů. Černá magie provádí techniky podobné zombifikaci objektu zájmu - vytrhne duši, ovládne ji a připoutá k druhému člověku proti jeho vůli. Využívá k tomu nejrůznější prostředky, jako jsou narkotika a očarování, ale také démony a další bytosti.

Magie lásky - lidové čarodějnictví

Podobně i čarodějnictví se snaží hlavně připoutat a ovládnout člověka. Často bylo spojeno s konzumací kouzelných přípravků, vytvářením mastí a podobně. Některé tradice, jako třeba cikánské čarodějnictví, šly ještě dál a doporučovaly pojídání kousků těla člověka, do kterého se osoba měla zamilovat. Žena třeba měla dát muži do jídla chlup ze svého ohanbí.

Typické pro lidové čarodějnictví je dávání očarovaného pepře do jídla pro vyvolání vášně v partnerovi.

Pohanské techniky milostné magie

Různé pohanské techniky používaly k milostné magii běžněji dostupné materiály, hlavně pro naklonění si různých božstev: lití mléka, jablko jako symbol plodnosti apd. 

 

Magie lásky - západní magická tradice

Milostná magie v rámci planetárního modelu (o kterém si můžete podrobněji přečíst zde ) pracuje hlavně s energií lásky. Může posílit tuto energii, když je potřeba posílit vztah, nebo naopak pomoct oslabit vztah mezi mužem a jeho milenkou, která by muže mohla odvést od jeho rodiny. (Na tento model a jeho další využití se více zaměříme v některém z dalších článků.)

Jak je snad patrné, milostná magie je velkým tématem, který používá různé techniky k různým cílům. Ještě jednou zopakujme, že lásku nejde vyčarovat. Pokud ale máte milostné problémy, je možné a efektivní snažit se působit ve prospěch lásky například právě posilováním jejích energií a kombinováním dalších prvků z jiných tradic.

Vaše Jana


V případě jakýchkoliv dotazů se na mě neváhejte obrátit.  Je to snazší než si myslíte. Napište mi.

vaše ohlasyKurzyčlánky o magii
Škola Magievěštěnímagické službykontaktyDuchovní pomoc - magie

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout