Nebezpečí spiritismu

Vyvolávání duchů, spiritismus představuje značná rizika, proto je dobré vědět, na co si dát pozor.  

Tento článek navazuje na text Spiritismus - historie a praxe, ve kterém jsou uvedeny historické a praktické informace o vyvolávání duchů. 

Rizika vyvolávání duchů

Hlavním nebezpečím spiritismu je vyvolání něčeho, co jsme vyvolat nechtěli. Vyvolat nějakou entitu není tak těžké, ale často jde o larvy, stíny a duchovní útvary, které se na člověku poté živí. V tomto případě vůbec nejsou kontaktováni vybraní duchové, ale jsou přivolány naplavené bytosti, které se pohybují blízko vyvolávaných.

Dalším problémem laického vyvolávání duchů zemřelých, je nevědomost, že problém má dvě části – nejde jenom o vyvolání bytosti, ale také o znalost jejich efektivního zažehnání.

I při použití vhodné magické techniky, při použití laikem může dojít k řadě nepříjemností. Při této pokleslé praxi si lidé mohou nechtěně nechat otevřenou bránu do onoho světa a nabalovat na sebe nechtěné duchy.

Další klíčovou věcí, kterou si lidé neuvědomují, že při spiritismu bytost čerpá energii z vyvolávajících lidí, aby se mohla manifestovat. Při magické evokaci (odborný postup vyvolávání bytostí) tomu tak není, protože probíhá ve speciálně uzpůsobeném prostředí, které drží bytost na uzdě a dodává jí energii.

Při spiritismu jsou však rituály nedokonalé a laicky provedené, takže bytost nemá ani na vybranou a energii musí brát přímo od přítomných lidí.

Na co si dát při spiritismu pozor

Je možné pracovat s duchy zemřelých (astrálními otisky zemřelých), ale vždy je nutné přemýšlet, jestli s námi třeba nekomunikuje astrální larva, která si z nás dělá legraci, nebo jiná bytost, která s námi manipuluje. 

Entita nemusí mluvit pravdu, může si s námi pohrávat podle vlastních zájmů, ale to nemáme šanci na laické úrovni poznat.

Když se dobře připravíme na magickou evokaci a jsme na přiměřené duchovní úrovni, používáme techniky ověření poslušnosti a identifikace bytostí.

Dále je velmi důležité myslet na svoji ochranu, a převahu při rituálu nad vyvolávanou bytostí. V neposlední řadě je důležité pamatovat si, že kolik energie jsme věnovali vyvolávání bytosti, tolik energie bychom měli věnovat jejímu zažehnání. Tímto pravidlem si ušetříme spoustu budoucího trápení.   

Když včelař jde do včelího úlu, obleče si ochranný oblek a je připravený, že ho může včela poštípat, zatímco se bude snažit získat med. Laik si však neumí oblek obléct, může skončit poštípaný a možná si i donést včely domů.

Stejné je to i v magické praxi. Když už se chceme magií zabývat, dělejme to seriózně.

Zdůrazňuji, že pokleslá magická praxe, kterou laický spiritismus je, je nebezpečnější než vyšší magické techniky nebo práce s démony.


Pokud máte nějaké dotazy, nebo máte obavy z duchovní hrozby, neváhejte mě nezávazně kontaktovat.

Vaše Jana

vaše ohlasyKurzyčlánky o magii
Škola Magievěštěnímagické službykontaktyDuchovní pomoc - magie

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout