Volba místa v magii

Výběr vhodného místa v magii představuje další krok k tomu, aby rituál byl úspěšný. Při magickém rituálu se čardoděj nebo čarodějnice stávají středem vesmíru a rituální místo jim přináší oporu. 

magické služby - magie

Je nutno počítat s tím, že místo samo o sobě má vlastní energii, kterou je možné využít ve prospěch magickému záměru. Energie místa může být rituálu ku prospěchu nebo ho brzdit. 

 

 

Chcete se dozvědět o energii prostoru a místa? 

Harmonizace magických energií v prostoru 

Geopatogenní zóny

 

Jestliže klademe důraz na výběr vhodné planetární doby pro rituál, je nutno uvědomit si, že planety také korespondují s místy. Např. Marsu jsou zasvěcena bojiště a jatky, Jupiteru jsou zasvěceny honosné budovy, úřady a soudy, Saturnu jeskyně a odlehlé prostory.. Při studování magických korespondencí lze jednoduše vyčíst, jaké místo odpovídá jaké planetě. 

Velice jednoduchým pravidlem při magické praxi je, aby se člověk cítil pohodlně, nerušeně a bezpečně. Dále také věci, které jsou v místnosti, rituálním kruhu či na oltáři by měly odpovídat magickému záměru.

Z praxe mohu konstatovat, několik poznatků: Magickou obranu není vhodné provádět na temných místech. Teba exorcismus se tradičně provádí v kostele jako silovém místě pozitivní energie, zatímco operace černé magie se provádějí v noci a na temném místě. Pokud pracujeme s živlovými duchy (např. vody), je dobré zdržovat se blízko vodních ploch. Podobně můžeme nalézt mnoho dalších korespondencí. 

V některých případech si místo pro rituál nelze vybrat, například v případě fyzické očisty domu ve kterém straší těžko s prostorem něco uděláme, v tom případě pracujeme s časovými analogiemi a silou čarodějnice nebo čaroděje.

 

 

Živly v magii

Dosud byly zmiňovány analogie navázaných na planetární systémy.

magické služby - magie

V magii lze také pracovat s energií živlů.  Pokusím se uvést konkrétní příklady:

Voda je pasivní živel, který se používá k uzdravení, uzemnění, zchladnutí, utlumení a je možné použít její energii k očistě, omýt se z prokletí. 

Oheň je její protipól, jeho dynamiku můžeme použít na místech, kde je tepleji, u krbu nebo třeba s pomocí svíčky.

Vzduch dává představu očištění a povznášení a lze ho použít třeba na vzdušném místě na kopci, volném prostranství.

Země tvoří syntézu živlů, funguje jako uzemnění a navrácení do reality, pomáhá k získání jistoty a pevného bodu v životě (např. když se nepovede rituál a máme pocit, že se vznášíme někde nad zemí); analogií je třeba pole.

Zajímá vás konkrétní živlový rituál? Vyzkoušejte očistu čtyřmi živly.

 

Další podpůrné prostředky v magii

Jako další vlivy pro posílení magického záměru můžeme použít znamení zvěrokruhu nebo třeba aspektu počasí (když se snažíme se o kontakt s vyššími silami, nemělo by být zataženo a vyšší vlhkost vzduchu)...

Při rituálu a pro posílení místa nám můžou pomáhat také magické pomůcky, jakou jsou kuřidla. Např. vykuřování kadidlem, santalovým dřevem nebo styraxem posiluje a povznáší armosféru. 

V magii také lze pracovat s tím, co sami jíme: po magickém rituálu se lidé různě uzemňují, třeba snědí mrkev (analogie se zemí), zakouří si (pasivní prvek) apod., aby došlo k návratu do běžné reality.

V magii  lze užít i sílu bylin nebo stromů. Rostliny v sobě většinou kombinují energii několika planet. V případě Slunce jde o rostliny, které se otevírají a otáčejí za sluncem a opět se zavírají při západu (např. divizna, třezalka, měsíček...). Pokud je utrhneme za pravého poledne, mají v sobě koncentrovanou energii Slunce a můžeme z nich udělat vykuřovadlo, olej nebo si je třeba pověsit do škapulíře.

Chci vědět více o volbě vhodného času k provádění magického rituálu? Čas v magii

 

Shrnutí

magické služby - magie

 

Při provádění magického rituálu je vhodné využít vnějších vlivů, které korespondují s naším záměrem:, jde především o místo nebo čas. Také je možné využít energii předmětů, planet, živlů, rostlin, stromů. Konkrétní analogie jsou navázány na síly, se kterými chceme pracovat: např. živlové, planetární systémy. Vnější podmínky by nás však neměly svazovat, měly by pouze působit jako podpora pro náš magický záměr. Rituál lze úspěšně provést i bez vnější opory, pokud máme silnou imaginaci a vůli. 

 

 

 

 

 

Potřebujete-li magickou pomoc s věcmi se kterými si nevíte rady? Neváhejte se na mě nezávazně obrátit. Kontakt

Jestliže se chcete naučit, jak provádět rituály, vyberte si některý z mých kurzůKurzy a semináře 

Vaše Svetava

 

vaše ohlasyKurzyčlánky o magii
Škola Magievěštěnímagické službykontaktyDuchovní pomoc - magie

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout