Čas v magii

Kromě schopností a dovedností čarodějnice nebo čaroděje, je magická praxe a magie obecně ovlivňována vnějšími silami. Jedná se predevším o den, hodinu, planetární postavení apod., které ovlivňují působení magie!

magické služby - magie

 

I když magickou praxi lze provozovat téměř kdykoliv a kdekoliv, je nutno pohlížet na náš svět komplexně a počítat, že na magický rituál působí síly, které nám mohou pomoci ke zdárnému výsledku magického záměr. Na druhou stranu, existují vnější vlivy, které zpomalují a komplikují magické procesy - proto je dobré nejít hlavou proti zdi a při magické praxi využívat potencíál našeho univerza.

 

Čas v magii

 Fáze dne, postavení Slunce a Měsíce a astrologické vlivy působí stejně, jako ty fyzikální. V určité planetární hodině či konstelaci je snazší konat magické rituály a tím je možno dosáhnout větších úspěchů.. 

 

 

Měsíc a jeho fáze v magii

Měsíc patří mezi nejbližší vesmírné těleso, které ovlivňuje život na Zemi. Z běžných věcí lze vidět vliv měsíce na řízení přílivu a odlivu, v magii měsíc ovlivňuje magické cykly - dodává nebo ubírá energii magickým rituálům.

magické služby - magie

Ačkoliv praxe měsíční magie umožnila získání množství poznatků, které by vydaly na knihu, pro začátek je dobré vědět alespoň základní informace:

 

Již po staletí lidé vědí, že čarovat za dorůstajícího měsíce je vždy lepší než při ubývajícím měsíci. Nejvhodnější dobou pro magický rituál je 3-5 dnů po novoluní, kdy je srpek měsíce již jasně patrný a dorůstá. Dorůstání měsíce je ju magického rituálu jako vítr do plachet. 

Temné magické rituály bývají prováděny nejčastěji při novoluní. Novoluní, kdy měsíc není patrný na obloze, otevírá se prostor pro temné záležitosti, černou magii, magické útoky, ale také rušení zlých kouzel a oslabení nepřátel. Novoluní přináší příležitosti práce za oponou, ideální na rituály kdy chceme aby se něco neprozradilo, nebo zůstalo skryto.

Čarování s ubývajícím měsícem používáme při rituálech, kdy se chceme něčeho zbavit - nechat něco odejít. Může se jednat o odsranění hádek ze vztahu, ukončení nemoci, konec dluhů apod.

Úplňek v magii přináší leckdy více problémů než užitku. Sílu úplňku lze přirovnat k použití zbíječky při snaze otevřít plechovku, nebo jako jít na komára s dynamitem. Úplněk sice přináší sílu, ale také přináší nervozitu, zhoršený úsudek a koncentraci. V praktické magii je dobré počkat, až měsíc ztratí něco ze své intenzity a síly budou přiměřené. Naopak, při úplňku je dobré provádět rituály s cílem poděkování, uctívání a také věštění. Jak je uvedeno výše, měsíc má v době úplňku největší sílu (je „sluncem noci“), takže je vhodné ho užít i k přípravným aspektům magie, kdy chceme aby se síla zhušťovala, může se jednat o přípravu rituálů nebo sbírání bylin, či dobíjení talismanů.

 

 

Planetární hodiny v magii

Pro svůj záměr můžeme také vypočítat vhodné planetární hodiny, které ovlivňují magický záměr. Každá hodina je přiřazena planetě, a ta koresponduje s účelem našeho rituálu. 

 

Pokud se například chceme zbavit negativních vlivů, provádíme rituál v hodinu Slunce: prosluníme sami sebe vyšší čistou energií. Jestliže chceme vrátit prokletí člověku, který ho na nás seslal, budeme pracovat v hodinu Saturna (analogie ke spravedlnosti) nebo Marse (útok, agrese). Podobných možností máme spoustu.

 

Využívání znalostí planetárních hodin vyžaduje alespoň základní znalost planetárních korespondencí:. Venuše - láska, Mars - útok, obrana, Merkur - obchodní záležitosti, cestování, Jupiter - peníze a jednání s úřady, Slunce - požehnání, pocty, ochrana, Saturn - spravedlnost, odveta, karmické záležitosti, Měsíc - ženské a rodinné záležitosti.  

Chcete vědět více o vlivu planet na magii? Planety v magii

 

 

magické služby - magie

Magické dny a denní doba

V magii můžeme využít i sílu důležitých dnů v roce Svatojakubské noci, slunovratu, dušiček, Velkého pátku atd. Jde o pohanské svátky, které se vztahují ke konkrétnímu datu a jsou v souladu s přírodními cykly. 

Například dožínky jsou oslavou sklizně a otevírání úrody: můžeme jejich energii využít pro rituál, aby se nám začalo dobře dařit.

 

Pomoci nám může i síla jednotlivých dnů v týdnu, každému je přiřazena planeta korespondující s účelem. Třeba neděle je den Slunce a také svatým dnem, takže je vhodná pro provádění očisty. Sobota je den Saturna, tzn. spravedlnosti a zúčtování. Pondělí je dnem Měsíce, úterý je zasvěceno Marsu, středa je dnem Merkura, čtvrtek je dnem Jupitera, pátek je zasvěcen Venuši.

 

Využít jde ale i další specifické časy během dne - pravé poledne, kdy je Slunce nejvýše, funguje jako silový bod a zdroj světla, takže je možné ho využít bez dalšího počítání planetárních vlivů. V určitém kontextu se může hodit i čas klekání, tedy přelom dne a noci. Klekání za starých dob platilo jako čas, kdy se vláda lidí střídá a vylézají skryté síly, které mohou, ale také nemusí být temné. Magickou dobou pro rituály může být i přechod mezi západem Slunce a východem Měsíce.

 


 

Potřebujete-li magickou pomoc s věcmi se kterými si nevíte rady? Neváhejte se na mě nezávazně obrátit. Kontakt

Jestliže se chcete naučit, jak provádět rituály, vyberte si některý z mých kurzů. Kurzy a semináře 

Vaše Jana

vaše ohlasyKurzyčlánky o magii
Škola Magievěštěnímagické službykontaktyDuchovní pomoc - magie

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout